Kémia! Adatok: 500 köbcentiméter 0,1 molos NaOH, sűrűség=1, 0129 köbcenti Kérdés: hány g NaOh- kell lemérni? és lécci azt is, hogyan jutottatok el az eredményig

2012. febr. 6. 17:43
 1/3 BKRS ***** válasza:

Az a kerdes, hogy hany g NaOH kell ahhoz, hogy 500cm3 0,1 molos NaOH-t keszits?


0,1 mol NaOH lenne 1000cm3-ben

vagyis

0,05 mol NaOH van 500 cm3 -ben.

1 mol NaOH = 23 + 16 + 1 = 40g

0,05 mol NaOH az akkor 40*0,05 = 2g.

2012. febr. 6. 17:57
 2/3 anonim ***** válasza:

a sűrűség nem kell.

0,1 molos ez azt jelenti, hogy:

1000 cm3 oldatban van 0,1 mól NaOH (oldott anyag)

akkor 500 cm3 ben 0,05 mól NaOH van.

1 mol NaOH 40g (23+16+1)

0,05 mol pedig 2g.

azaz 2g NaOH-ot kell kimérni, és 500 mles mérőlombikban jelre tölteni.

2012. febr. 6. 17:58
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)*-*
2012. febr. 6. 21:30