Ez hosszu lesz...><

Hatarozzuk meg, hogy az R pont rajta talalhato-e a P es a Q pont altal meghatarozott egyenesen, ha a koordinatak: P(-1;1), Q(2;2), R(3;-3). Az lenne a kerdesem, hogy ezt hogyan lehet anelkul meghatarozni, hogy abrazolni kellene koordinata rendszerben?. Megkell adni a hozzarendeles szabalyat? De azt hogyan? Total tanacstalan vagyok...:/


2012. febr. 8. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Felírod a két ponton átmenő egyenes egyenletét. Ebbe az egyenletbe az x helyébe beírod majd a R x koordinátáját (3) és ha megkapod a R y koordinátáját (-3) akkor az R rajta van az egyenesen.

Megoldani nem fogom neked, mert abból nem tanulsz.

Két ponton átmenő egyenes egyenlete:

[link]

2012. febr. 8. 19:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, inkább alkalmazd az itt megadott egyenlet formát (az a törtes alak):

[link]

2012. febr. 8. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Tehát a meredekség m=1/3


Így az egyenlet: y=mx+b=(1/3)x+b;

Ebből:

b=y-(1/3)x=2-2/3=4/3


Tehát az egyenes egyenlete:


y=(1/3)x+(4/3)


Az R-pontra helyettesítve y(R)=5/3, tehát nincs az egyenesen

2012. febr. 9. 15:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Villanykörte.

Leírtam a kérdezőnek, hogy mit kell csinálnia, a megoldáshoz szükséges képleteket is belinkeltem. Ezek ismeretében a kérdező is megtudja oldani, nem kell jöjjön nyilvánvaló kapitány, hogy elolvassa a válaszomat és az alapján megoldja neki a feladatot.

2012. febr. 9. 17:55