HŐTAN. Egyszerű, gyors feladatok, valaki megoldaná őket?


[link]


Közben én is csinálom, de felnőttek gimnáziumába járok, és 1 nap alatt vették át az egész hőtant, amikor nem voltam ott, így most nagyon sokat kell böngésznem, jegyzetelnem, és nincsenek meg a megoldások sem, hogy ellenőrizzem. Ilyen feladatok lesznek dolgozatban, és szeretném látni a levezetést. Nagyon köszönöm!


2012. febr. 9. 17:28
 1/3 BKRS ***** válasza:

1)

326 + 326*(40-20)*1,1*10^(-5)) = 326,07172 m

2012. febr. 9. 21:43
 2/3 BKRS ***** válasza:

6)

Mivel az anyagmennyiseg allando a feladatban, ezert a

pV/T szorzat allando lesz. Persze Kelvinben fog kelleni szamolni.

0,5*3900/253 = 1*V/303

V= 0,5*3900*303/253 = 2335,37549 m3

2012. febr. 9. 21:48
 3/3 BKRS ***** válasza:

5)

terfogat es anyagmennyiseg alando, vagyis P/T arany nem valtozik.

1/273 = 2/T

T= 273*2 = 546 K

2012. febr. 9. 21:50