Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az Osztrák-Magyar Monarchia...

Az Osztrák-Magyar Monarchia akkor bomlott fel, amikor aláírta Teleki Pál a Trianoni békeszerződést? Vagy hogy is volt ez pontosan?

Figyelt kérdés

Úgy szól a tétel:


Az OMM felbomlása,A Trianoni béke gazd-i,társ-i,pol-i hatásai. A felbomláshoz mit kell elmondani?


2009. jún. 3. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

A Trianoni békeszerződés stimmel. De ez jún. 4-én volt, Teleki viszont csak júl. 19-től miniszterelnök.

A szerződésnél még Kun Béla irányította az országot, ha jól tudom. :) De javítson ki valaki, ha én tudom rosszul! :)


Egyébként ehhez nagyjából annyit kell elmodani, hogy a Trianoni béke teljesen felszabdalta a Történelmi Mo-ot.

Új államként az OMM területeiből létrejön: Csehszlovákia, Mo., Ausztia, Szerb-Horvát-Szlovén királyság, Románia, Olaszo.

Mo. területeiből kapott: Csehszlovákia, Románia, Szerb-Horvát_szlovén királyság, ausztria.


Mo-ot ezután a háborús károk megtérítésére kötelezték. A magyar tengeri kereskedelmi hajókat lefoglalták, a Magyar Államvasutak korábbi vasúti hálózatának 38%-a maradt meg.

A híres sóbányáinkat elesztettük. A magyar államvagyon jelentékeny része a trianoni békeszerződés alapján elveszett.

2009. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Telekit csak azért említem,mert ő volt az,aki egy békedelegációval ment ki Párizsba,hogy meggyőzzék a nagyhatalmak vezetőit Magyarország gazdasági,etnikai,történelmi,kulturális összetartozásáról,vagyis,hogy a Nagy történelmi Magyarországot nem szabad szétszabdalni,ennek ellenére mégis,és akkor ez jelentené az OMM felbomlását?


Köszönöm!Aranyos vagy.

2009. jún. 3. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Az aláírás 1920. június 4-én történt, ekkor Simonyi-Semadám Sándor volt a miniszterelnök és Teleki Pál a külügyminiszter. A szerződést azonban nem ők írták alá, hanem Bernárd Ágost népjóléti és munkaügyi muiniszter, valamint Drasche-Lázár Alfréd rendkívüli követ és meghatalmazott miniszter. Az 1921. július 26-i becikkelyezést követően 1921. július 31-én emelkedett törvényerőre.
2009. jún. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1918ban az elvesztett háború után bomlott fel
2010. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 fegyvernepper válasza:
Igen, alighogy vége ért a háboru, az útódállamok sorra kikiáltották a függetlenségüket...
2011. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De miért a Bernard írta alá?
2016. nov. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert aki a békeszerződést aláírta, az politikai hulla lett, így súlytalan, mondvacsinált politikusok mentek ki.
2016. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!