Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megoldani ezt az...

Makikaa kérdése:

Hogy kell megoldani ezt az egyenletrendszert?

Figyelt kérdés

2/x+1/y=1/xy

x^2+y^2=1


Nem igazán tudok belekezdeni. Help pls.



2012. febr. 12. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szorozd meg az 1. egyenletet xy-nal és fejezd ki vagy az x-et vagy az y-t és helyettesítsd be a 2.-ba.
2012. febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

úgy nem jó. a 2.ból meg tudok gyököt vonni vagyis úgy: x+y=1 kifejezve: x=-y+1. elsőbe visszahelyettesítve:


2/(-y+1)+1/y=1/(-y+1)y


ebből meg egy már nem tudom mit lehetne.. ://

2012. febr. 12. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Tagonként nem lehet gyököt vonni, azt felejtsd el.

Gondolkozz még rajta!

2012. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ennyi erővel leírhattad volna:D
2012. febr. 12. 20:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha x tart 1-hez, y pedig a nullához, akkor az egyenlet tart a megoldottság felé :) Numerikusan megoldva (pl. Excel, Solver bővítmény) ez jön ki.


Ha elvégzed a javasolt XY-nal való szorzást, akkor kijön az X=1, Y=0 megoldás, csakhogy az nem valódi megoldás, mert Y nem lehet nulla. Valószínűleg erre akar rávezetni ez a feladat.

2012. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. ugyan ez kijött, de nem megoldás. csak azt gondoltam, hogy ennek lennie kell.. köszönöm!!
2012. febr. 13. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!