Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi köze van a sokszögek...

Mi köze van a sokszögek beírható körének, a körülírható körének sugarához?

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

R >= 2r

bővebben itt olvashatsz róla: [link]

2012. febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor ha a körülirható kör sugara azaz R= 4cm akkor a beriható kör sugara azaz r=2?
2012. febr. 13. 14:59
 3/14 anonim ***** válasza:
Legfeljebb 2cm, de lehet kevesebb is, mondjuk 1,93cm. Viszont a Feuerbach kör sugara mindig pont R/2-vel lesz egyenlő. Mivel ez utóbbi általában nemcsak érinti az oldalakat, mint a beírható kör, innen talán könnyebb megjegyezni, hogy a beírható kör sugara legfeljebb R/2 lehet.
2012. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
de akkor ha nekem meg van adva hogy R=10 cm akkor én nem számolhatok r-es képlettel 5cm.el ugye?
2012. febr. 13. 15:37
 5/14 anonim ***** válasza:
De nem ám!
2012. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Akkor ezt a feladatot ,hogy kell megoldani:

szabályos 10szög beirható körének sugara 28cm.

Ennyi adatból kéne az R,a,T(körülirható kör sugara, a oldal, terület.)

2012. febr. 13. 17:21
 7/14 anonim ***** válasza:

Ó, hát azt hittem, hogy általános háromszögekről beszélünk...


Mindenekelőtt rajzolj egy ábrát! Szabályos 10szögről beszélünk, tehát minden oldala és minden szöge egyenlő. A középpontból így minden oldala 360°/10=36°-ban látszódik.

Az egyik oldal két végpontját jelöld A, B-vel, a felezőpontját F-fel. A sokszög köré írható kör középpontját jelöld O-val. Mivel a sokszög szabályos, ezért a beírható kör középpontja is O! Az OF szakasz merőleges lesz AB-re. Gondolkodj el rajta, hogy miért! Az AOB szög lesz 36°, amit az előbb kiszámoltunk. AOF szög ez alapján 36°/2=18°. OF szakasz hossza a beírható kör sugara. OA=OB szakasz hossza a köré írható kör sugara. A T területet megkaphatod ugye úgy, hogy kiszámolod az OAB háromszög területét és annak veszed a tízszeresét. R és a kiszámítása nem okozhat nehézséget, ha tanultatok trigonometrikus függvényeket.

Kérlek szólj, hogy meddig tudsz eljutni ezzel, amit írtam.

2012. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
á zavaros.:S és mi van a 28cm el a beirható körének sugarával az hova lessz nem kell sehova?
2012. febr. 13. 17:46
 9/14 A kérdező kommentje:
Huuuu megvan megértettem!. nagyon szépen köszönöm a segitséget.:) Jó látni,hogy még vannak segítőkész emberek.!
2012. febr. 13. 17:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem! :)
2012. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!