Fizika 8. oszt. Egy 1200W teljesitményü mosógép 60 perc alatt mos ki egy adag ruhát. Igaz vagy hamis a következö? 1 a villanyóra 1.2kWh többet mutat.2 a villanyóra 1200W többet mutat.3 ennyi adatból nem lehet megállapitani.

2012. febr. 15. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

P=1200W=1.2kW

t=60 min=1 h


P=W/t -> W=P*t W=1.2kW*1h=1.2kWh


A villanyóra mértékegysége kWh, a mosógép pedig a munka végrehajtása után (értsd: kimossa a ruhát) még fogyaszt áramot, amíg megáll, ezért az (1) megoldás a jó.

2012. febr. 15. 20:59
 2/3 A kérdező kommentje:
és a többi válaszra??
2012. febr. 15. 21:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennyi adatból nem lehet megállapítani.

A valós életben a mosógép maximális áramfelvételét szabják meg, amikor centrifugál. Ekkor maximális töltéssel, max fordulaton szívja az 1200W-ot. Amikor csak forgat akkor sokkal kevesebbet és amikor áll 0-hoz közeli a fogyasztás.

A fizika a valós életben tapasztalt kísérleteken alapul, tehát nem lehet megállapítani. Amúgy az 1. és 2. választ nem tudom értelmezni.

1 a villanyóra 1.2kWh többet mutat.

2 a villanyóra 1200W többet mutat.

Mit jelentenek ezek?

2012. febr. 15. 23:10