3 alábbi könnyű fizika feladatra mi a válasz?


Sziasztok!


Következő 3 feladatra sürgősen megoldást kellene találnom, ha tudtok kérlek segítsetek! (Levezetésre is szükségem lenne.)


1,Egy vitorlás 6 km/h állandó sebességgel halad. A vitorla felülete 40 °-os szöget zár be a haladási iránnyal. A szél 200 N merőleges erőt fejt ki a vitorlára. Mekkora a víz által a vitorlásra kifejtett közegellenállási erő, és a kormánylapátra ható oldalirányú erő? Mekkora a szélerő által végzett munka 500 m úton? Mekkora a szélerő teljesítménye?


2,50 dkg tömegű testre F=1 N+2[N/m]x-4[N/ m2]x2 függvény szerint változó erő hat. Mekkora a test sebessége 20 cm út megtételekor?


3,Egy aszinkron motor fordulatszáma 1410 RPM, a forgórész átmérője 10 cm. Mekkora a forgórész tehetetlenségi nyomatéka, ha a forgórész perdülete 2 kgm2/s? Legalább mekkora fékezőnyomatékot kell kifejteni ahhoz, hogy kikapcsoláskor 1 s-on belül megálljon?


Előre is köszönöm!


2012. febr. 20. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

már régen tanultam ezeket, de remélem jó lesz

1.

munka:

W=P/t

teljesítmény:

P=F*v

v=6km/h=21,6m/s

t=500/21,6

F=200N*cos40 (ha nem haragszol nem néztem utána most ennek, úgyh ellenőrizd le h biztos legyen h nem sinus)


a másik két kérdést nem tudom.


3.

szögsebesség(legyen mondjuk w)=2*pí*1410/60

perdület=m*w^2*r (szvsz így van de nem tuti)

tehetetlenségi nyomaték=m*r^2

2012. febr. 21. 00:49
 2/4 bensdorp ***** válasza:

2)

1+2x-4x^2=1+2*0.2-4*0.04=1,24

a=F:m=1,24N:0,025kg=49,6m/s^2

2012. febr. 21. 08:59
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért ennyire nem könnyűek a feladatok...

2-es feladat: integrálással kellene elkezdeni, és 50dkg, nem 2,50dkg.

1es feladatnál meg eleve 6km/h az nem 21,6m/s hanem 1.66. És W nem P/t hanem W=P*t

így elsőre ennyit tudok hozzá kommentálni.

2012. febr. 21. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok. igazad van. elnézést :) mondtam h régen tanultam úgyh nem vagyok teljesen biztos.

de amúgy ha átírod az értékeket, akkor az a rész remélem jó:D

2012. febr. 21. 23:02