A következő feladat megoldásában kérnék segítséget, hogy hogy kell megoldani ezt a feladatot:?

Egy apa 3 év múlva kétszer olyan idős lesz,mint a fia.7 évvel ezelőtt az apa éppen háromszor olyan idős volt,mint a fia.Melyikük hány éves?
2012. febr. 21. 17:16
 1/2 bensdorp ***** válasza:
71%

a+3=2(f+3)

a-7=3(f-7)

(-)

10=2(f+3)-3(f-7)

10=2f+6-3f+21

10=27-f

f=17


a-7=3(17-7)

a=37

2012. febr. 21. 17:22
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2012. febr. 21. 17:32