A: egy munkával 6 óra alatt végez B: ugyanazt a munkát 14 óra alatt végzi el. Mennyi idő alatt végezne A és B munkás, ha együtt dolgoznának?

2012. febr. 21. 22:16
 1/4 BKRS ***** válasza:

A: 1/6 M/h sebesseggel dolgozik, B 1/14 M/h sebesseggel,

egyuttes sebesseguk:

1/6+1/14 = (7+3)/42 = 10/42 M/h

vagyis 1Munkat 42/10 h alatt vegeznek el, ami 4 ora es 12 perc.

2012. febr. 21. 22:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Neked tényleg segít, ha ilyen választ kapsz? Nem hiányzik, hogy egy picit gondolkozz?

2012. febr. 21. 22:47
 3/4 A kérdező kommentje:
valaki segítsen nem értem!!!
2012. febr. 21. 23:04
 4/4 BKRS ***** válasza:

Mashogy fogalmazva:

A: 1 ora alatt a mukna 1/6 reszet vegzi el.

B: 1 ora alatt a munka 1/14 reszet vegzi el.


Ketten egyutt 1 ora alatt a munka 1/6+1/14 reszet vegzik el.

1/6+1/14 = 7/42 + 3/42 = 10/42


Ha 1 ora alatt 10/42 reszt vegeznek el, akkor

42/10 ora alatt 42/10 * 10/42 reszet vegzik el a munkanak, ami a teljes munka, mert 42/10 * 10/42 =1


42/10 = 4 + 2/10 vagyis 4 ora + 2/10 ora kell a munka elvegzesehez, ami 4 ora 12 perc.


Ha valamit nem ertesz, azt is ird meg hol akadtal el.

2012. febr. 21. 23:30