Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Versmondó versenyre készülök,...

Versmondó versenyre készülök, szerintetek milyen verset mondjak?

Figyelt kérdés

Egy hetedikes lány vagyok és a magyar tanárom azt mondta hogy ahogy engem ismer hozzám a művészi, lírai versek illenek. Próbáltam keresni de sehol se találtam olyat ami tetszene. Szeretem a komolyabb témájú verseket és azokat amikben van összefüggés a halállal.

Ha valaki tud egy jó verset ami a leírtak alapján illene hozzám légyszi írja meg!



2012. febr. 22. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, én ajánlom neked Szabó Lőrinc- Az Egy álmai című versét.. De csak, ha valóban szereted a komoly témákat, mert ez az.
2012. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ady endre - lédával a bálban, de tele van jelzőkkel, nagyon nehéz vers, de kiváló, a kedvencem.
2012. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Esetleg kérdd meg a tanárodat, hogy javasoljon ő valamit. (Ha szeret verseket olvasni!)


Egy tipp:

Válassz valami kevésbé ismeretet. A zsűri is szereti a változatosságot és ha 3* ugyan azt hallja, nem biztos, hogy annyira pozitívan fogja értékelni, mint kéne.

Illetve neked is jobb, mert esetlegesen a kisebb hibákat/tévesztéseket el lehet tussolni. (Nem veszik észre, ha a bírák sem tudják fejből tökéletesen.)


Na meg ami NAGYON fontos, hogy tényleg egy hozzád illő verset találj és beleéléssel tudd elmondani.


Ohh és még valami, nem tudom mennyit voltál már versenyeken, ha igen, ez lerágott csont, de ha tévesztenél valahol, nehogy megállj. (Nyertem úgy versenyt, hogy egy komplett versszakot kifelejtettem... :) )


(+ Azért a halállal kapcsolat versekkel csak óvatosan, ha túlzottan is komor a vers, akkor azt sem biztos, hogy felpontozzák.)

2012. febr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi! sokat segítettél :)
2012. febr. 23. 15:08
 5/5 anonim válasza:

Például: Magdaléna sétája

ez a tavaszról (természetről szól (ez is komoly...) )

2012. márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!