Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tanuljak gyorsan és úgy...

Hogy tanuljak gyorsan és úgy hogy meg is maradjon a lecke?

Figyelt kérdés
Próbáltam már minden lehetőséget: jegyzetet készítettem ; kiemeltem a lényeget, vagy többször elolvastam egymás után. Ez addig oké is, tudom, hogy miről van szó, de utána már másnap gőzöm sincs a témáról. Most a törire gondolok, mert szerintem a töri tanulása annyi, hogy sokszor elolvasod és meg kell hogy maradjon, de kb. 1-2 óráig kell felette ülnöm, hogy megtanuljam és oké mert délután nincs is más dolgom, de szeretnék egy kiskutyát kapni, és anya folyton azzal a kifogással él, hogy úgy se lenne időm levinni sétálni. És igaza van: az egész délutánomra rá megy a tanulás. Nem értem, miért van ez. Kémiát meg az ehhez hasonló tárgyakat sokkal gyorsabban megtanulom, de a töri az nagyon nem megy, pedig ha olvasok akármi mást (újságcikket vagy ilyesmit) az megmarad, de a töri nem. Segítsetek! Ti hogy szoktatok tanulni? (nem csak törit, hanem úgy alapjában mindent)
2012. febr. 26. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Ez azért van a töri meg általában a humán tárgyak nem a megértésre koncentrálnak hanem ahhoz, hogy jó legyél belőlük lexikális tudás kell szóval jóformán be kell őket magolni. Erre nincs jobb megoldás mint amivel próbálkoztál. Én a gimiben meg előtte úgy csináltam, hogy órán mindig odafigyeltem, hogy legyen egy alap fogalmam a dolgokról aztán otthon dolgozatok előtt tanultam csak mert az életbe nem maradt meg 1-2 hétnél tovább semmilyen lexikális anyag az én fejemben sem. Ez is csak azért van mert a dolgozatban a tanár egyszer valamit kérdezett de utána hacsak valami véletlen kérdés folytán nem foglalkozol vele egyszerűen elfelejted.

Ez amúgy nem gond szerintem. Bőven elviselhető a mennyiség amit meg kell tanulni aztán ahogy kivettem a kérdésedből te ha továbbtanulsz az nem humán terület lesz szóval nincs gond.

2012. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
82%
én így tanulok törit (18 éves vagyok,és mégis kicsinyes,vicces módszer): veszek egy A4-es tiszta lapot és mintha képregényt kezdenék rajzolni pálcikaembereket rajzolok (a történelmi személyek) és kardot a kezükbe,vagy épp lefejezik egymást, harcolnak egymással...nem tudom mennyire érthetően írtam le...egyszerűen pálcikaemberekkel lerajzolod a történelmet,és írsz föléjük pár kiegészítő szavat, ill.aláhúzod a győztest...vagy ha nincsenek személyek hanem országok akkor felírod a 2 csatázó országot és a győztest aláhúzod,odaírod a dátumot és a többit meg már tudni fogod h miért az győzött...sokkal könnyebben meg lehet tanulni :) remélem segít :)
2012. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 k.lau13 ***** válasza:
73%

Hát, nem tudom, neked ez miért van, nálam ez azoknál a tantárgyaknál szokott lenni, amik nem igazán érdekelnek ;D így például a töri nálam is.

ha nincs igazam, akkor bocsi :))


egyébként, mielőtt még a tanulást mondanám, szólok, hogy sokan nem hiszik el, de tényleg sokat segít, egyél tanulás közben csokit vagy rágózz(rágás közben sokkal jobban fog az agyad, a csokiba meg van valami nemtommi, az meg azért xd), vagy ülj ki a kertbe, vagy ha lakásban laksz akkor menj el egy parkba vagy valahova tanulni, először én se nagyon hittem az ilyen hülyeségeknek, de miután mindenre kíváncsi vagyok, hogy "Na ugyan mi lesz...?", kipróbáltam, és ez tényleg bejön :))


Aztán próbáld megtalálni benne, ami érdekel, a tankönyvekben általában szoktak lenni oldalt külön érdekességek, amit gyakran össze tudsz kapcsolni az anyagrész egy-egy részletével és utána a többi is jobban megmarad.


Egyébként, a könyvek általában részekre osztják(helyetted is) a leckét, neked csak meg kell tanulnod, szóval ugyanúgy, mint egy verset, ezt is, csak egy-egy részletet elolvasol mittudomén mondjuk háromszor, megpróbálod elmondani, ah sikerült, mégegyszer átolvasod, aztán jöhet a következő. Én például mindig radírral, ceruzával és vonalzóval a kezemben tanulok, elkezdem olvasni a lecke egy részét(ahogy fel van osztva), olvasás közben húzom alá, és az aláhúzottat olvasgatom(sok tanár mondja, hogy úgy valamiért könnyebb megtanulni, és igazuk van). Ez nem csak azért jó, mert jobban megmarad, hanem mert ha a nem aláhúzottra ránézel, hálát adsz az égnek, hogy "Ó, már csak ennyi van, már csak ennyi" aztán végül semennyi. Ha ez megvan, én úgy-szoktam, még egyszer-kétszer elolvasom az egészet, utána kiállok a szoba közepére, és felmondom, mintha felelnék. Úgy kevésbé marad meg, ha egybe olvasod el az egészet, és úgy próbálod meg elmondani, mert többet kell egyszerre megjegyezned, így viszont csak rövid részleteket kell megjegyezned, amíg az egyiket tanulod, nem kell foglalkoznod a másikkal, és amikor kész vagy mindegyikkel, csak sorban el kell mondanod. Törinél egyébként különösen nehéz egészbe az egészet, mert sok történelmi személy, esemény, és évszám van.


Amúgy, az emberrel sokszor előfordul, hogy valamit félreolvas, és aztán röhög rajta. Én az ilyeneket mindig felírom a lap tetejére, utána egy pár smiley-val, és arról mindig eszembe jut az a rész, amelyikben volt :DD mellesleg meg marha vicces, hogy ott marad a könyvben, és a következő gyerek, aki megkapja a könyvet(vannak, amelyiket mindenkinek vissza kell adni a sulinak, annak is, aki nem könyvtárból kapja), milyen nagyot fog nézni, hogy mi a rák ez :DD


egyébként, ha van valami célod, mint neked például most a kiskutya, amiért tanulsz, ha közben arra gondolsz, sokkal könnyebb. :)) vagy én például versenyezni szoktam két jó barátommal, miután hajlamos vagyok egész nap morogni, hogyha észreveszem, hogy ők ketten már megint egy nagyon picivel is jobbak voltak mint én(egész életükben jobbak voltak), szóval az ilyesmi is segít, van miért tanulni :DD már persze azon kívül, hogy tudj is valamit.


amúgy azok alapján, amit leírtál, főleg hogy még a helyesírásod is teljesen jó, felteszem, elég normális vagy és tényleg szoktál tanulni, szóval csak hajrá ;)


tudom az, hogy részletekbe tanuld meg, nagyon úgy hangzik, hogy lassabban fogsz haladni, de nem :)) és ha egyszer sikerül majd fél óra alatt megtanulni, aztán másnap kiállni az osztály meg a tanár elé, és mindent elmondani, hidd el, az marha jó érzés, utána már ez a célja az embernek, és szívesen ülsz le tanulni utána, vagyis én ezt tapasztaltam :))


ez van ott, ahol leckét kell megtanulni, szabályokat pedig az a jó, ha leírod egy párszor, aztán megpróbálod fejből, és egyszer csak sikerül :D


na, bocsi a hosszú válaszért, de remélem, hasznos volt, aztán hajrá, tanuljál! ;D :))

2012. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 k.lau13 ***** válasza:
69%

júúj, most olvastam, a második válasz az marha jóó :DD amúgy ha már így mondom, szerintem nem kicsinyes és vicces, ahnem egész kreatív :D hhátth, ezt megcsinálom :))


na jó, oké... bocsi...


nah mindegy szóval csak annyit, hogy jó tanulást kedves kérdező :D

2012. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen!

Azt hiszem tényleg részenként fogom tanulni, habár ez így sok időnek tűnik, de azért remélem, hogy előbb-utóbb tényleg bele fogok jönni. :) Csak azt furcsállom, hogy az egyetemistáknak 100-zal több oldalt kell megtanulniuk, és megy nekik (már amennyire megy), de biztos azért, mert idősebbek, vagy nem tudom. Mindenesetre köszönöm a válaszokat még egyszer.

2012. febr. 27. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!