Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német egységesítés, hogy is volt?

Német egységesítés, hogy is volt?

Figyelt kérdés
10-15 mondatbaan tudna nekem erről valaki irni??
2012. febr. 26. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ittse tudok 10 mondatot, de amit én tudok:


9. századra kiderült, hogy Németország egyesítése csak egy nagyhatalom segítségével jöhet létre. 1862ben Poroszországban új kancellár került hatalomra, Bismarck. A hadsereget fejlesztette, és a diplomácia terén ügyködött a német egyesítés előkészítése érdekében. Az egyesítésnél szembekerülnek az osztrákokkal és a franciákkal. Két jelentős győzelmet arattak Königgrat-nél (németek ellen 1866ban) és Sedan-nál (franciák ellen 70ben). 1871 jan. 18án kikiáltották a német császárságot.

2012. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az ott 19 nem 9
2012. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
és lemaradt egy z betű a Königgratz-nél
2012. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond :D velem is előfordul 13 vagyok :D
2012. febr. 26. 18:22
 5/7 anonim válasza:
Jelentősen elkezd fejlődni a német gazdaság,messze túlhaladja a francia és az angol ütemet.1850-ben60-ban rohamosan iparosodott a terület.De a további fejlődés megköveteli a politikai egységet is.A Németországon belüli vezető szerepért két hatalom verseng: Ausztria és Poroszország.A francia és piemonti seregek győzelmei láttán az osztrák haderő fölött remény ébred a német hazafiakban.Növekszik a kisnémet egység híveinek száma,ezzel természetesen háttérbe szorul a nagynémet egység terve (ami ugye Ausztriával valósult volna meg).1862-ben porosz kormány élére kerül Bismarck a "vaskancellár" aki a hadsereg reformját végigviszi,ezáltal Poroszország katonai ereje a többszörösére nő.1866-ban döntésre viszik a dolgot, Königgratznél porosz győzelem születik,de Bismarck jó diplomáciai érzékeinek köszönhetően,nem kötelezi Ausztriát megalázó békefeltételekre ,csak a német császárság elfogadására.Sedani csata, újfent porosz győzelem most a franciák fölött,3. Napóleon bukásával jár, 187-ben létrejön az egységes Német Császárság.
2012. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
1871-ben :D a különböző területek Németországhoz csatolását nem akartam beletenni mert már így is hosszú lett. Lehet,hogy már nem aktuális,de most volt kedvem leírni ,bocsi :D
2012. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát már sajnos nem.. de azért köszönöm!
2012. márc. 7. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!