Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lenne egy logikai (matematikai...

Lenne egy logikai (matematikai) feladatom, amiben nem vagyok biztos a válaszban? Pontozok (Többi lejjebb)

Figyelt kérdés

A következő állítás közül pontosan egy hamis:

a, Anna idősebb, mint Bori

b, Cili fiatalabb, mint Bori

c, Bori és Cili korának összege Anna korának kétszerese

d, Cili idősebb, mint Anna

Ki a legfiatalabb közülük?

Én a "b"-t gondoltam, de egyáltalán nem vagyok biztos benne... Leírnátok a gondolatmenetét is, hogy h oldottátok meg?


2012. márc. 1. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Valóban a "b" a hamis.


Lássuk csak. Az biztos, hogy a "c" nem lehet hamis, hiszen az "a", "b" és "d" válaszok együtt nem lehetnek igazak, tehát biztosan köztük van a hamis válasz.

A "c" csak úgy lehet igaz, ha Anna a középső a három lány közül, ez egyszerű matematika, így egyértelmű, hogy a feltételek alapján ez csak akkor lehet így, ha a "b" hamis, mert különben kellene egy olyan feltétel, hogy "Bori idősebb mint Anna".

2012. márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!