A henger térfogata 200 liter. Mekkora a térfogata annak a hengernek, amely kétszer szélesebb és a magassága fele az előzőnek?


2012. márc. 4. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Az mi hogy szélesség?
2012. márc. 4. 17:48
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ha az átmérője kétszeres akkor az 400 literes lesz!
2012. márc. 4. 17:53
 3/6 A kérdező kommentje:
De a magassága feleakkora.
2012. márc. 4. 17:59
 4/6 anonim ***** válasza:
De ahany bahátom 100 literes a fele magasságú nem? Viszont egy kétszeres átmérőjű hegernek az űrtartalma négyszeres mindíg!
2012. márc. 4. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:
fúrat és löket... így kéne
2012. márc. 4. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Legyen

V1 = 200 - az egyik henger térfogata

r1 - az alapkörének sugara

m1 - a magassága


r2 = 2r1 - a másik henger alapkörének sugara

m2 = m1/2 - a másik henger magassága

V2 = ? - a másik henger térfogata


Vegyük a két térfogat arányát

V2/V1 = r2²π*m2/r1²π*m1

V2/V1 = (r2/r1)²*(m2/m1)

Az adatok alapján

r2/r1 = 2r1/r1

r2/r1 = 2


m2/m1 = (m1/2)/m1

m2/m1 = 1/2


ezekkel

V2/V1 = 2²*(1/2) = 2

vagyis

V2 = 2*V1

V2 = 2*200

V2 = 400

=======

2012. márc. 4. 23:09