Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia. Mi a rövid fogalma...

Kémia. Mi a rövid fogalma ezeknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon fontos ,hogy fél 9ig legyen válasz még ma kellene :/ Tehát vegyületek, elemek, oldódás hő, hidratációs hő,emulzió, szuszpenzió rövid fogalmát kérném szépén.
2012. márc. 6. 19:40
 1/7 anonim válasza:
Google a barátod.
2012. márc. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerinted ha megtaláltam volna benne akkor kiírtam volna ide a kérdést?
2012. márc. 6. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vegyület: Kémiai vegyületeknek nevezzük az olyan kémiai anyagokat, melyeket két, vagy több kémiai elem atomjai vagy ionjai alkotnak, meghatározott arányban.


Elem: A kémiai elemek kémiailag tovább már nem bontható, egyszerű anyagok (kémiai úton nem bonthatók tovább többféle, kémiailag tiszta anyagra).


Oldáshő: Az 1 mól anyag oldása közben felszabaduló, illetve elnyelt hőmennyiség.


Hidratációs hő: az a hőmennyiség, amely az anyagi rendszer 1 móljának hidratációjakor szabadul fel.


Emulzió: Az emulzió olyan kolloid, amelyben egy folyadék részecskéit oszlatjuk szét egy másik folyadékban, amelyben nem oldódik.


Szuszpenzió: Olyan diszperz rendszer, amelyben szilárd halmazállapotú részecskék vannak szétoszlatva egy folyékony halmazállapotú közegben anélkül, hogy feloldódnának abban.

2012. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezeket meglepő módon google-ben szedtem össze :D
2012. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszii :D bamba vagyok :D..amúgy később én is megtaláltam őket csak nem figyeltem oda :D
2012. márc. 10. 21:43
 6/7 anonim válasza:
0%
Aztnem tudom h a harmas valaszolo mi a faszer irta le a tobbi fogalmat amikor a kerdezo csak egyet kerdezett?? Tipikus esz....
2015. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi?? Csak azokat a fogalmaKat írta le, amiket a kérdező kérdezett.
2018. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!