Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Filozófia feladat! Ha megölsz...

Filozófia feladat! Ha megölsz egy embert, de azzal megmented másik ezer ember életét. Mit teszel? Kit ölsz meg, és miért?

Figyelt kérdés
Köszönöm.:)
2012. márc. 10. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az élet értéke felbecsülhetetlen, akkor az egy ember élete és az ezeré között mi a különbség? :)
2012. márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pld. Sztálin vagy Hitler apját vagy anyját. Azt hiszem egyértelmű, hogy miért!
2012. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2 szempontot is lehet követni.

Az első szerint mindenki ember, illetve ahogy drága Prótagorasz is mondta (ő egy szofista volt azt hiszem) hogy "Mindennek a mértéke az ember." vagyis minden relatív, szóval lehet, hogy az illető jó dolgot csinál a sok gyilkolással.


A másik józan paraszti ésszel való gondolkodás, miszerint meg kell ölni azt az uralkodót, illetőt, aki meg akar ölni rengeteg embert.

2012. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Viszonylag nyugodt szívvel megölnék egy haldoklót, egy újszülöttet, egy gyilkos- vagy öngyilkos-jelöltet.
2012. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BKRS ***** válasza:

Az attol fugg milyen viszonyban vagyok azzal akit meg kellene olnom es milyen viszonyban vagyok azokkal akik meg fognak halni ha nem olom meg.

Te megolned az anyad azert, hogy megments ezer kinai foldmuvest? En nem.

2012. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BKRS ***** válasza:

Ha megolom azt a valakit, hany evvel roviditem meg az eletet?

Ha nem olom meg, akkor hany evvel roviditem meg annak az 1000 embernek az eletet aki ezert meg fog halni?

Ha nem olsz meg valakit, az nem fog orokke elni.

Nem mintha ez az egesz egy fontos kerdes lenne. A valosagban sokkal tobb dimenzioja van a dolgoknak, kezdve ott, hogy nem latszik vilagosan a dontes es kovetkezmenye kozti osszefugges, a kovetkezmenyek esetleges lancolatai sztochaztikusak, stb...

Mi van ha meg akarod olni de nem sikerul, mi van ha az az 1000 ember megsem hal meg, mi van ha van egy kellemes tulvilag vagy lelekvandorlas es ezert az elet es halal kerdesenek nincs valodi sulya?

2012. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Értelmetlen kérdés, se füle, se farka. Abszolút nem életszerű.

Ezért utálom a filozófiát, el is lógtam minden óráról a középsuliban :D

2012. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!