Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Wir erholen unsereN! Teller....

Wir erholen unsereN! Teller. Helyesen írtam a mondatot? (Az unsere végén van N betű? )

Figyelt kérdés
Mi elhozzuk a tányérunkat.<-Így szól szó szerint a magyar mondat.De a tányér ekkor nem kerül többes számba?
2012. márc. 11. 11:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Igazából ez a mondat: Mi elhozzuk a tányérunkat,ahelyett,hogy a pincér szolgálna ki minket.Igazából ez hogy hangzik? Ez van zárójelben a mondat mögött: jden bedienen.
2012. márc. 11. 11:29
 2/11 anonim ***** válasza:
az erholen jelentése kipihenni
2012. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Dehát itt az elhozni áll:

[link]

2012. márc. 11. 11:35
 4/11 anonim ***** válasza:
a fordítók szarok, nehogy már azzal írd meg a leckédet.
2012. márc. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De akkor milyen szót használjak?
2012. márc. 11. 11:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Wir holen uns den Teller ab, anstatt dass der Kellner uns bedient hätte. Hallo aus Österreich. :)
2012. márc. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Danke schön :)
2012. márc. 11. 11:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Mivel nem a tied a tányér, ezért inkább mondd, hogy "magunknak" és mivel nem otthonról hozod, ezért "abholen", a "holen" helyett... mert, ha az étteremben pusztán "holen"-t használsz, akkor annak olyan árnyalati különbsége van, mintha otthonról hoztad volna.. valami hasonló a magyarban is van, de ilyenkor mindenki autómatikusan a megfelelőre gondol sztem. Nehéz kérdés, alig tudok rá válaszolni... pedig itt élek kiskorom óta! :D
2012. márc. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze, ha "unser"-rel fejeznéd ki, akkor "unsere Teller" lett volna, a többes szám miatt, "N" nélkül

Én viszont egyes számban használtam, mert szebb a "den Teller", ettől még senki sem fog arra gondolni, hogy mindenki egy tányérból eszik.

2012. márc. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fogjál egy rendes szótárt, nélkülözhetetlen.
2012. márc. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!