Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Esszét kell írnom. Bevezetésne...

Esszét kell írnom. Bevezetésnek a Bibliáról kell szólnia. Ez így megfelelő? -lent-

Figyelt kérdés

A Biblia az Európai kultúra két alappillérén nyugszik.

Olyan szövegeket tartalmaz, melyeket Istentől sugalmazottnak ismernek el, így mindenki számára elfogadottak. Több részből tevődik össze. Az első mozzanattól a teremtéstől, az utolsóig vagyis az apokalipszisig mindent leír, így egy kerek, lezárt műről beszélhetünk. Két fő részből áll. Az új és az ószövetség.

(itt jellemezni kell valamelyiket azt kb. tudom, hogy kell és utána folytatnám)

Jelentősége abban is megmutatkozik, hogy az irodalomban, és a szépművészeti alkotásokban is fent maradt. Az irodalomban tovább éltek a levelek, példázatok,zsoltárok,himnuszok. Sok szimbólum topozzá vált. Ilyen példáúl a kígyó ami a gonoszságot jelképezi. Vagy a hármas szám ami az irodalomban nagyon fontos szerepet tölt be. Jellemző a metafórikusság. Átvitt értelmű történeteket tartalmaz. Képekben beszél, így az adott történet könnyebben értelmezhető.

A biblia csak kanonizált történeteket tartalmaz, vagyis olyanokat amik mindenki által elismertek.



Na hát valami ilyesmi? Kicsit segítenétek mit hagytam ki vagy mit rontottam el?://



2012. márc. 12. 17:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!