Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud nekem ebbe a 2...

Valaki tud nekem ebbe a 2 feladatban segíteni?

Figyelt kérdés

1., Számítsuk ki a trapéz szögeit, ha az alapja 12 és 8, a szárai pedig 6 és 5 cm hosszúak!

2., Egy háromszög oldalai a=10cm b=8 cm c=12 cm hosszúak.Mekkorák az egyes oldalakhoz tartozó magasságok?


2012. márc. 12. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:

1. feladat

Adott

a = 12

b = 8

c = 5

d = 6

Belső szögek = ?


Lásd

[link]


A belső háromszögből minden szög meghatározható.

Elég a hosszabbik alapon fekvő két szöget meghatározni, a hiányzó kettő abból adódik, hogy a trapéz egy száron fekvő szögeinek összege 180 fok.


A két szög meghatározására három módszer használható:

1. Koszinusz tétel kétszer

2. Koszinusz tétel + szinusz tétel

3. Pithagorasz tétel

4. A háromszög területe a három oldalból --> a területből a magasság --> a magasság és a szárak hányadosa a szögek szinuszát adja.


Azt használod, amelyiket ismered. :-)

************************


2. feladat

Adott

a = 10cm

b = 8 cm

c = 12 cm

ma, mb, mc = ?


A három oldal ismeretében meghatározható a háromszög területe, ezután a

Terület = (Egy oldal x A hozzá tartozó magasság)/2

összefüggés alapján

ma = 2T/a

mb = 2T/b

mc = 2T/c

A háromszög területe a Heron képlettel közvetlenül számítható, de kis kerülővel megoldható a Pithagorasz tétellel is.


Szólj, ha kellenek a részletek.


DeeDee

***********

2012. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hááát...az első feladatban hogy számolom ki az m-et?

és a második feladatban a pitagoraszos kikerülést le tudnád írni nekem?már nagyon fáradt vagyok bocsi:Sés köszi az eddigieket is

2012. márc. 12. 20:41
 3/7 A kérdező kommentje:
az m már megvan
2012. márc. 12. 20:43
 4/7 A kérdező kommentje:
az alfa 0,64 a béta pedig 0,52 fokok lettek?
2012. márc. 12. 20:51
 5/7 A kérdező kommentje:
bocsi, h ennyit kérdezek, de a háromszög 3 oldalából h lett területed?magasságok nélkül?
2012. márc. 12. 20:54
 6/7 A kérdező kommentje:
megvan a terület is ha 39,68ra jön ki
2012. márc. 12. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:

tegnap 20:54

A három oldalból koszinusztétellel kiszámolod a szögeket. Innen egyszerűen megvan a terület. Tulajdonképpen az első válaszoló által javasolt Heron-képlet (lásd. pl wikipaedia), is ennek segítségével van levezetve.

2012. márc. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!