Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek is hibás ez a...

Szerintetek is hibás ez a feladat? (fizika)

Figyelt kérdés

" egy kutya 80cm-rel magasabbra ugrott a neki nyújtott csontért , mint ahol állt. Mennyi ideig volt a levegőben?"

szerintem a 80 cm az emelkedési magassaág, a gravitációs gyorsulást meg mondjuk 10m/sec.négyzet. és az emelkedési idő a kérdés ami: t(em)=v0/g. nincs megadva a kezdő sebesség, vagy legalább egy sebesség lenne megadva , úgy ki tudnám számolni a kezdőt : v-g*t



2012. márc. 12. 19:35
 1/8 A kérdező kommentje:

ezt se értem://

2., Egy pattanó bogár függőlegesen 80 cm magasra pattan fel az asztalról. Mekkora sebességgel hagyta el az asztalt?

A,2m/s ; B 4m/s ; C,5m/s ; D 10 m/s

__________________________________________________

3., Mikor ér előbb a lift padlójára a 0.8 m magasról leejtett kulcs?

A,HA a lift felfelé megy egyenletesen. B Ha a lift lefelé megy egyenletesen. C HA a lift áll D Ugyanannyi idő alatt ér le mindegyik esetben .

______________________________________________________



Na valaki?:))akinek van egy kis ideje az megmondhatná nekem

2012. márc. 12. 19:56
 2/8 A kérdező kommentje:
az első kettőt már értem:D de az utolsót továbbbra sem
2012. márc. 12. 20:24
 3/8 BKRS ***** válasza:
Az utolsoban Newton torvenyek szerint mindegy milyen iranyban halad a lift egyenes vonalu egyenletes mozgassal, a kulcs ugyanannyi ido alatt er a foldre.
2012. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Én ezzel nem értek egyet.

HA lift felfelé mozog, akkor a kulcs hamarabb éri el a földet, mivel a padló "feljebb" mozgott ahhoz az állapothoz képest, amikor szabadon engedtük a testet.Tehát hamarabb esik le a test mintha a lift nem mozogna.

Ha lefelé mozog, akkor pedig a padló távolabb kerül, tehát többet kell esnie.


Szerintem így helyes. :)

2012. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Mivel több utat kell megtennie hosszabb ideig kell esnie.(valamennyivel)

2012. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: szerintem is , de órán a tanár nem vette figyelembe ezt...szóval ugyanott járok:D de köszönöm szépen, ment a zöldkéz
2012. márc. 12. 21:43
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem az utolsóban ugyanannyi idő alatt ér le mindhárom esetben. először én is arra gondoltam, hogy a "lift padlója felfelé mozog", de ha belegondolsz, a kulcs, az emberrel, az ember kezével és az egész lifttel együtt mozog, mindig a lift mozgásnak irányába. ezt kicsit abszurd így elképzelni, de akkor, amikor elejted a kulcsot a felfelé haladó liftben, az továbbra is a lift állandó sebességével halad felfelé (vagy képzeld el úgy, hogy nem vesz tudomást arról, hogy a lift mozog), és közben zuhan lefelé.


jobb példa erre, amikor mozgólépcsőn leejted a kulcsodat. az sem mögéd fog leesni, mintha "kimozogna alóla a lépcsőfok", hanem a mozgólépcső sebességével esik tovább a menetirányba, és közben zuhan lefelé is.

2012. márc. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BKRS ***** válasza:
Ez azert durva, hogy tobb szaz evvel Newton utan meg mindig van aki vitatja a Newton torvenyeket.
2012. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!