Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt hogyan lehet megcsinálni?...

Ezt hogyan lehet megcsinálni? (Excel)

Figyelt kérdés

Olyan függvény kellene ami kiszámolja, hogy mennyi az átlaga az adott számoknak, de csak olyan cellákban amelyek mellé az van írva, hogy "éjjel". De úgy, hogy ne én jelölgessem be, hogy melyikben van éjjel, hanem a függvény jelölje ki, mert a tanár azt mondta, ha mi csináljuk a kijelölést akkor nem kapunk pontot... Bocs ha kicsit érthetetlen volt! :S

A feladat ez lenne:

"8. A G oszlop megfelelő celláiban határozza meg a napi hőingást (a mért legmagasabb és legalacsonyabb hőmérséklet különbsége), valamint az éjjeli és nappali átlaghőmérsékletet! (Ehhez célszerű a Napszak rovatban kiszámolt értékeket is használnia.) Az átlagértékeknél 2 tizedesjegyet jelenítsen meg!"

A feladat első része kész (a mért legmagasabb és legalacsonyabb hőmérséklet különbsége)!!


2012. márc. 14. 20:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Bakker.. rossz kat. :S Na mind1...
2012. márc. 14. 20:04
 2/5 anonim válasza:

az első éjjel cella melletti cellaba katt, írd be hogy =("cella1"+"cella2)":2


a cella 1 és cella 2 a 2 szám aminek az átlagát számolnád ki..

szóval ott az lesz hogy a1 és b1 vagy amelyik cellában van...

és ez a függvény elvileg másolható..szóval ha húzod lefele akkot szépen kitölti..

2012. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

vááá!! Megtaláltam!!

=SZUMHA(I7:I30;"éjjel";C7:C30)/DARABTELI(I7:I30;"éjjel")

Téma lezárva.

2012. márc. 14. 20:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Már megvan! Azért köszi!
2012. márc. 14. 20:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem Te félreértelmezted amit írtam... :D
2012. márc. 14. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!