Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha a 3-metilpent-1-én királis...

Ha a 3-metilpent-1-én királis molekula, akkor a 4-metilpent-2-én miért nem?

Figyelt kérdés
A királis ugye azt jelenti, hogy a molekula a tükörképével nem hozható fedésbe?

2012. márc. 15. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Optikai izoméria:


[link]


Ha elolvasod, megkapod a választ a második kérdésedre.

2012. márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
elolvastam, csak azt reméltem, hogy valaki egyszerűbben is meg tudja fogalmazni, egy-két mondatban.
2012. márc. 15. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

A 3-metilpet-1-én esetében a harmadik szénatomra négyféle atom/atomcsoport kapcsolódik. Ennek az az eredménye, hogy ... A válasz itt:


[link]


A 4-metilpent-2-én esetében nem található olyan szénatom, amelyikre négyféle atom/atomcsoport kapcsolódna rá.

2012. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szóval nem csak az számít, hogy két másik C-atomhoz tartozik a 3. C-atom (leszámítva a metil-csoportot és a hidrogént), hanem az is, hogy azok egy vagy két hidrogént tudnak kötni (a kettős kötés miatt)? így világos. köszönöm!
2012. márc. 15. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!