Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyar Érvelés:>>> 3 pont van...

Magyar Érvelés:>>> 3 pont van megadva, lövésem sincs mit lehetne írni. Ötlet?

Figyelt kérdés

"Az öröm komoly dolog- halálosan komoly. Nem azért van kevés örömünk, mert komolytalanok vagyunk?" (XXI.)


a. Szerinted komoly avagy komolytalan dolog az öröm?

b. Mit ért a szerző második mondatában a "komoly" kifejezés alatt? Találj e jelentésre szinonimát!

c. Véleményed szerint igaza van a szerzőnek? Érvelj a szerző véleménye Mellett vagy Ellen.


Pár gondolat is elég lenne,amivel elkezdhetném. Neten nem találok semmit használhatót. Sürgős lenne!



2012. márc. 18. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:

a, írd le hogy szerinted milyen, nem nehéz.

szerintem komoly, fontos dolog, örömre szükség van stb...


c, egyet értek a szerzővel, ugyanis aki kicsit is komolytalanabbul veszi az eéletet sokkal több örömben részesül.

2012. márc. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én először levezetném a különbséget az öröm és a vidámság közt. Az öröm mélyebb dolog, nagyobb kihatással van az életünkre meg hasonlók, gondolom érted mire gondolok. Pl nekem erről mindig az jut eszembe, hogy ..

Szóval ez: http://www.youtube.com/watch?v=uSMlIM9zLio

Ez például öröm.

b.-hez azt írnám, hogy nem vesszük komolyan ez életünket, most szinonimának angolul a careless jut eszembe, és hirtelen nem is tudom mit mondanék erre magyarul. Nem vesszük észre, hogy semmi sem állandó, csak magunkra támaszkodhatunk, és ha van valami, aminek igazán örülni tudunk, akkor azt meg kell becsülni.


Most így ennyi jutott eszembe, remélem valamennyit segített.

2012. márc. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!