Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » F (x) =√x-1 abszolútértéke?

F (x) =√x-1 abszolútértéke?

Figyelt kérdés

Adott a (0;4) valós számok halmazán értelmezett (fenti) függvény. értékkészletet kell meghatározni, meg ábrázolni, de nagyon jó nekem ha csak leírja vki h h halad a függvény, mert telefonról nem tudom megnyitni a legtöbb linket. márpedig ebből hnap felelünk du. :S

(a √ az x-re, az abszolútérték x-1-re vonatkozik.)


2012. márc. 20. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a gyök alatt abszolútérték ven, akkor nem kell kikötni, hogy az X nem lehet kisebb 1-nél - mert akkor negatív lenne a gyökjel alatt, komplex számokat meg felteszem, még nem tanultatok, de ezt ugye megoldja az absz. Szóval, innentől már csak az értékeket kell felvenned, lépésről lépésre: gyökx, gyök abszolútérték x, aztán eltolod -1-gyel.


OFF


Milyen tankönyvet használtok, amiben ez nincsen részletesen leírva, OMG??!!

2012. márc. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42
2012. márc. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a gyök alatt nincs ab.é., nézd meg jobban
2012. márc. 21. 08:49
 4/4 bongolo ***** válasza:

Azt írtad, hogy "az abszolútérték x-1-re vonatkozik", ezt szerintem csak úgy lehet érteni, hogy a gyök alatt van az abszolútérték, ahogy az első válaszoló írta.


Ha nem ezt a függvényt kérdezted, specifikáld a függvényt jobban. Használj zárójelet, pl. így:


√(x-1)

|√(x-1)|

√|x-1|

|(√x)-1|

stb.

2012. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!