Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika házi:egy négy szög...

Matematika házi:egy négy szög belső szögfelezői egy kisebb négyszöget határoznak meg az eredeti belsejében. Számítsuk ki a kicsi belső szögeinek nagyságát, ha a a nagy három szöge:105°,80°,125°. Hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha rajzolsz magadnak vázlAtot könnyen látni lehet:


Az egyes szögfelezők ugye metszik egymást, és a metszéspont és a két csúcs egy háromszöget határol. Annak ugye két szögét tudjuk, mivel szögfelezők, és a harmadikat ki tudjuk számolni. És a vázlaton láthatod, hogy ezek a szögeknek és a keresett szögeknek vannak közös egyeneseik vagyis egyenlőek.


pl:

egymás mellett van pl a 108 és a 80.

Akkor a szögfelezőjük ahol metszik egymást, ott ugye 180-108/2+80/2 vagyis 86 fokos szög lesz. Vagyis a keresett négyszög egyik szöge 86fok. Ugyan így kell a többi szöget is kiszámolni.


Szólj ha esetleg nem értenéd, nem tudom mennyire volt érthető :)

2012. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Rajzot tudnál csinálni első kommentelő? Én nem tudom összerakni :S
2012. márc. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!