Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi lesz az eredmény? 4Fe+3O2=?

Mi lesz az eredmény? 4Fe+3O2=?

Figyelt kérdés

Interneten ezt találtam: 4Fe+3O2=2Fe2O3


miért lesz O3 a végén?

Mi alapján döntődik el, hogy valahova 3-as kerül?


2012. márc. 25. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert a vas itt 3 vegyértékű és másképp nem jönnek ki a vegyértékek.
2012. márc. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

bővebben? (bocsi a hülye kérdésért)

mert máshol is szoktak lenni ilyen 3-asok amiket nem értek hogy honnan jönnek...

2012. márc. 26. 00:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, vettétek ezt már?


1. Megnézed a Mengyelejev-tábálatban, hogy milyen érték van az adott vegyjelhez írva.

2. +ok a -okhoz kapcsolódnak.

3. Más körülmények is vannak, amiket érteni kell.:)


Tehát ne az interneten keresd, hanem olvasd el a kémia könyvedet, és az órai anyagot!:)

És akkor minden érthetően el van magyarázva ott.

2012. márc. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A baj az hogy a tk-t és a füzetemet is elolvastam már rengetegszer de ezt az egy képletet (közben a másikat sikerült felfognom) egyáltalán nem értem... :S

Nagy kérés lenne, hogy elmagyarázd nekem?

2012. márc. 26. 00:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos már nem emlékszem a könyvre, és most nem otthon vagyok, hogy előszedhessem, én 24 évvel ezelőtt tanultam.:)

De ezért fizetik a tanárokat!

holnap bemész, és szólsz a tanárnak, hogy magyarázza el!:)

2012. márc. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hányadikos vagy, és tanultatok-e már az oxidaciós dzámokról.


Van, amikor a vasnak +2 és van amikor +3, illetve az is lehetséges, hogy 0 az oxidaciós száma. Ebben az esetben +3 az oxidációs száma a vas-oxidban. Az elemi vasban, viszont 0. Vagyis a folyamatban 3 elektront ad le, amit az oxigén felvesz. Egy oxigénatom, azonban csak 2 elektront képes felvenni, így meg kell keresni a legkisebb közös többszöröst, ami a 6 lenne.2 vasatom 6 elektront ad le, amit 3 oxigénatom képes felvenni. Mivel az oxigén molekulákat képez az egészet meg kell duplázni.

2012. márc. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A vegyületekben az atomok oxidációs számanak összege 0,

2(+3) + 3((-2)= 0

2012. márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!