Hogy oldható meg ez a matematikai feladat?


A kör egyenletét most vettük és ezzel kapcsolatosa a feladat.

Van egy kör,benne egy háromszög. A háromszög 3 csúcsa

A(-1;2),B(5;4),C(3;-2). Ki kell számolni a kör sugarát és középpontját.

Feleztük az AB szakaszt,így megkaptunk egy f egyenes,de a koordinátáit nem írtuk le.(nyilván ki kell számolni,de hogyan?) Feleztük a BC szakaszt ott megkaptuk az e egyenes,de ennek sincsenek koordinátái.

Mivel a háromszög köré írható körének középpontja az oldalfelező merőlegesek metszéspontja...ezért az f egyenes metszéspont e egyenes = középpont. De nem tudom felírni a 2 egyenletet. így nem is tudom egyenletrendszerként kiszámolni az x és az y-t hogy megkapjam a középpontot. Onnantól meg a sugarat már ki lehet számolni. Elvileg...


2012. márc. 26. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

AB felezőpontja: (2,3)


AB vektor: (6,6) ez lesz az f egyenes normál vektora. Függványtáblában megtalálod a képletet, hogy egy pontból és a normálvektorból hogy jön ki az egyenes egyenlete.

Amúgy x + y = 5 lesz.


Ugyanígy kijön e egyenes, és utána meg kell oldani az egyenletrendszert.

OA távolság meg a sugár.

2012. márc. 26. 19:27
 2/3 A kérdező kommentje:

Hááát nekem az AB vektor az 6;2 lett...

Mert A(-1;2) B(5;4)

5-(-1);4-2 -> 6;2

és így az f egyenes az 3x+3y=11 lett(egyszerűsítve)

És aztán CB vektorral számoltam tovább,mert így nem lett minusz és könnyebb. így a vektor 2;6 és a felező 4;1 és az e egyenes egyenlete x+3y=7 lett... ez alapján jött ki felezőpontnak a 2;5/3

2012. márc. 26. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:
ok, bocs AB-t elnéztem
2012. márc. 26. 23:27