Egy négyzet alapú gúla minden éle 5 cm,mekkora kocka felszínével egyezik meg a gúla felszíne? (ja meg írjátok már le pls hogy a gúla felszínét hogykell kiszámolni:D)
2012. márc. 27. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy test felszíne az oldallapok területének összege.


A gúlád alapja 5*5 cm-es négyzet. Ez eddig 25.


Van 4 oldallapja, mindegyik 5cm oldalú szabályos háromszög.

Szabályos háromszög területe gyök(3)/4*a^2


Vagyis a teljes felszín az 5 oldal összege: 25+4*gyök(3)/4*25=25+gyök(3)*25=


Egy a oldalú kocka felszíne 6*a^2


Vagyis 6a^2=25*(1+gyök(3))-at kell megoldani


a= gyök( 25*(1+gyök(3))/6 )

a=5,676

2012. márc. 27. 18:08
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor mennyi kocka felszínével egyenlő?:D mert szinte én ebből nem értek semmit.xd
2012. márc. 27. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdés:

"mekkora kocka felszínével egyezik meg a gúla felszíne?"


A válasz:

Annak a kockának a felszínével, aminek az oldala 5,676

2012. márc. 27. 18:47
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi:D
2012. márc. 28. 07:22