Matematika: Hérón-képlet?

Számítsa ki annak a háromszögnek a magasságágát, amelynek oldalai 13,20,21 cm. Határozza meg a háromszög beírt és köré írt körének a sugarát?
2012. ápr. 2. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

T=sqrt(s*(s-a)*(s-b)*(s-c))

sqrt=gyök , s=kerület fele


T-t ki tudjuk ezzel számolni, aztán csak behelyettesítünk a többi képletbe:


T=a*m/2 - csak a magasság az ismeretlen

T=a*b*c/4R -csak a köré íret kör ismeretlen

T=s*r -csak a beírt kör ismeretlen

2012. ápr. 2. 20:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Hérón-képlet:


[link]

2012. ápr. 3. 16:21