Hogy kell ezt megoldani? 8. o. matek


Egy teglalap kerülete 50cm. Szomszédos oldalak különbsége legalább 4cm.. Mekkorak az oldalai?

légyszi segitsetek, mert nem tudom hogy kell megoldani az egyenlotlensegeket.


2012. ápr. 3. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

2*a+2*b=50 Ebből a+b=25


A két oldal különbsége legalább 4. (Feltehetjük, hogy b a nagyobb)

b-a>=4 mondjuk ide beírod, hogy b=25-a


25-a-a>=4

21>=2*a

10,5>=a


Tehát a rövidebbik oldal 0 és 10,5 között van. A másik pedig ezután már egyértelmű.

2012. ápr. 3. 16:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:D
2012. ápr. 3. 16:21