Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A 20. század egyik bűnöséről...

A 20. század egyik bűnöséről kelene írni, aki véleményed szerint `oda való´?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
nem tudom, h hová, de én Hitlerről írnék.
2012. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég sokan vannak sztálin, hitler, Franco, titó, kádár, és társaik.
2012. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora terjedelemben kell, de ha csak pár oldal, akkor írj Fekete Jánosról, a Nemzeti Bank első igazgatóhelyetteséről, akinek nagy szerepe volt az ország eladósításában, illetve abban, hogy a komcsi rendszer a kölcsönök révén ilyen sokáig kihúzta.

Ha nagyobb lélegzetű fogalmazás kell, akkor inkább olyat válassz, akiről több forrást találsz.

2012. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
aki ilyen feladatra Hitlert , ír az hülye mármint aki őt emelné ki ilyen erővel lehetne Churchill , meg Sztálin , meg Japánoktól akárki mit mészároltak ott a kínaiakat , afrikai embercsempészek akik a temzén úsztatták a gyerekcsontokat stb , hagyjuk már ezt a Hitler a főgonosz témát
2012. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 21:51

Azt senki nem állította, hogy Sztálin meg Churchill jobbak lettek volna, és hogy Hitler lenne a főgonosz. Ám, iskolai feladatról lévén szó, érdemes olyan embert választani, akiről egyrészt sok infót lehet találni, másrészt elég egységes a megítélése.

Abból a szempontból persze szerencsétlen, hogy túl nyilvánvaló választás, és valszeg a fél osztály róla fog írni. Nem kis részben amiatt, hogy a média és az oktatás valóban elsősorban őt démonizálja, míg más történelmi személyeket kevésbé tüntet fel negatív fényben.

Szóval én is inkább egy kevésbé közismert emberről írnék (ezért is említettem Fekete Jánost), de azért azt sem kéne lehülyézni, aki Hitlerről akar írni.

2012. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem írhatsz hazairól is:


[link]

2012. ápr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
most aki reagált a válaszomra direkt ír ilyeneket ? te kiegészítetted az én szövegemet tehát spekuláció elutasítva kategóriás , nem mondtam hogy főgonosz stb nem is értem , értelmiségi körökben nem egységes a megítélése én úgy gondolom , sőt biztos , másrészt iskolába úgyis jó lesz neki akárki szóval mind1 mit ír de most én pl Pol Potot írnám mondjuk.
2012. ápr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Írjál Orbánról vagy Simicskáról vagy Schmitt Pálról.
2012. ápr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
úgy értem a pokolba bocsi kimaradt!
2012. ápr. 10. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!