Döntse el, hogy igaz vagy hamis? Y=7 x 0.8 hatodikon (millió ft)


a. ) y megadja egy 7 milliomo ft-os áru árát 6 év mulva ha az ár évenként 80%-kal csökken?

B. ) y megadja 7 milliomos áru árát 6 év mulva ha 20% csökken évente

c. ) y megadja 7 milliomos áru árát 6 év mulva ha 20% csökken évente


2012. ápr. 8. 19:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha van szakszerű képlet, azt is legyen szíves írja be aki tudja. :)
2012. ápr. 8. 19:19
 2/7 anonim ***** válasza:

b,c az igaz, a hamis

amugy b és c ugyanaz :)

2012. ápr. 8. 19:21
 3/7 anonim ***** válasza:
ám milyen képletre gondolsz?
2012. ápr. 8. 19:21
 4/7 A kérdező kommentje:

c-ét elírtam, de ott növekszik az ár tehát kizártam automatikusan :)

de tudnál még segíteni?

2012. ápr. 8. 19:30
 5/7 A kérdező kommentje:

x=3000*1,12"z" egyenlőségben az x egy 3000 tagot számláló állatállomány számának alakulását adja meg a z év múlva.(z természetes szám)

Igaz vagy Hamis?

a, az állomány növekszik


b, állomány csökken


c, z>3, ha x=4000

2012. ápr. 8. 19:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

növekszik az állomány, mivel 1-nél nagyobb számmal szorzunk


z>3, ha x=4000

x=3000*1,12"z"

4000=3000*1,12"z"

4/3=1,12^z

lg(4/3)=z*lg(1,12)

z=lg(4/3)/lg(1,12)

z=2,5..


vagyis hamis

2012. ápr. 8. 21:08
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :))
2012. ápr. 8. 23:33