Helyes a mondat (német)?

Figyelt kérdés

Ich habe noch viel gelernt,weil nach der Ferien werden wir viele Kontrolle schreiben.

A KATI miatt kérdezem,nem tudom,hogy a schreiben én a werden jó helyen állnak-e.



2012. ápr. 9. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Több hiba is van benne. Pl. az 1. tagmondat értelmetlen, ha a 2.-at tekintjük. Sokat tanultam még, mert majd a szünet után dolgozatokat fogunk írni --> ez így furán hangzik szerintem. Én inkább úgy mondanám, hogy sokat kell még tanulnom, mert...

Ich muss noch viel lernen, weil wir nach der Ferien viele Kontrolle schreiben werden.


A KATI szórendben a kötőszó után az alany következik (itt a wir), utána a többi mondatrész, a végén pedig az ige, és azért a werden áll a végén, mert mindig a ragozott ige áll a mondat végén, és itt a segédige a ragozott ige.

2012. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát ha azt akartad írni, hogy még?? sokat tanultam, mert a szünet után sok dolgozatot írunk..akkor úgy mondanám hogy

Ich habe viel gelernt, weil wir nach dem Ferien viele Klausur schreiben werden.

nem tudom hogy akartad magyarul,amúgy a werden-t nem írnám oda, csak ha nagyon ki akarod hangsúlyozni, hogy dolgozatot FOGTOK írni.

amúgy a Kontrolle ellenőrzést jelent.

2012. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a kati után jön az alany, az alany után mindegy, hogy már mik jönnek ?

pl lehet a tárgy is az alany után vagy a határozó is ?

2013. júl. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi az a "Kontrolle schreiben"?

Dolgozat ?

2016. júl. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jobb a "Kontrollarbeit"-

(dolgozat)

2017. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

weil nach den Ferien werden wir viele Kontrollarbeiten

schreiben müssen-

2017. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!