Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni szilárdságta...

Tudnátok segíteni szilárdságtanból lehajlás és szögelfordulás számításban?

Figyelt kérdés
Lehajlást és szögelfordulást kell számolni egy gerber-tartónál,3 támasza van és egy csukló a rúdon, valamint van egy koncentrált erőm és egy megoszló terhelésem. A támasztóerőkket megtudtam gond nélkül határozni, a gond a lehajlásnál kezdődik. Az elvet értem, hogy felkell venni egységnyi erőt a pontra ahol a lehajlást kérdezi. A gond az integrálásnál kezdődik, nem tudom, hogy mettől meddig kell, 0-tól a rúd végéig, és a csukló befolyásol-e valamit? Betti tétellel akarom megcsinálni de nem jön össze:S

2012. ápr. 11. 00:50
 1/2 anonim válasza:
Simpson-módszert alkalmazd és nem kell integrálnod. A csukló biztos befolyásol valamit.
2013. márc. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Meg kell csinálni a nyomatéki ábrát.Ha az megvan,abból kappát kell számolni,kappa=M/EI,ahol EI a hajlítómerevség.Szögelfordulás(fi)=kappa*l abban az esetben,ha kappa állandó,kappa pedig a hajlítómerevség függvénye,ezért EI=konst,akkor kappa*l=fi


Lehajlánsál pedig e=fi*l.A csukló annyot befolyásol,hogy ott törés lesz az ábrában(mindegyikben).Először rajzolj alakhelyes ábrákat,utána különböző keresztmetszetekre már gond nélkül ki tudod számolni a kérdéses elmozdulásokat.Hajrá

2015. máj. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!