Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek hogy kezdjek neki...

Szerintetek hogy kezdjek neki egy ilyen témájú fogalmazásnak?

Figyelt kérdés
A cím : Intelligens emberré szeretnék válni. JÓ vagyok fogalmazás témában de ez nekem sem megy.
2012. ápr. 11. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek. Én se szeretem a teljesen értelmetlen témákat :)


Ilyeneket írnék bele: sok könyvet olvasni, tanultnak-műveltnek lenni, utazni külföldre hogy jobban megismerjem a világot, követni az aktuális eseményeket


A kezdés meg:

Sokan úgy hiszik, hogy az intelligencia adottság, és születésünk óta ne változik. Ez részben igaz is, de nagyon fontos, hogy mit kezdünk vele, és hogyan használjuk ki a lehetőségeinket.

Csak intelligencia alapján nem lehet senkit megítélni, az ember sokkal több, mint egyetlen szám.

2012. ápr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De ha megfigyeljük az embereket, már az első megszólalásukból egy bizonyos következtetést lehet levonni az intelligencia szintjükről.

Az intelligencia nem csak a tudásról szól, ezt szerintem a génjeinkben hordozzuk, de lehet folyamatosan fejleszteni is.

Az intelligens emberek tudják kontrollálni a hangulatukat, nem a külvilág felé vezetik le a saját feszültségüket.

Én egy ember intelligenciáját nem az alapján mérem le, hogy mennyire művelt, milyen logikával rendelkezik, hozzá tud-e szólni bizonyos témákhoz beszélgetés során.

Természetesen ez is fontos.

Én úgy gondolom, hogy az ember azért kapta a gondolkodás képességét /amellyel kiemelkedett az állatok közül/ hogy élni tudjon vele. Lehetőséget kaptunk a tanulásra, a tanulás és az intelligencia fejlesztése nem korhoz kötött.

Az intelligens ember nem hátrál meg a problémák elől, megpróbálja megoldani azokat.

Az intelligencia egy olyan képesség, ami a probléma megoldására irányul, átlátja az összefüggéseket, gyors gondolkodást és jó emlékezőképességet feltételez.


Nem tudom, ezek mennyire voltak neked hasznosak, talán egy kicsit segítettem én is.


Ki az intelligens ember?

Egy katolikus, egy protestáns, és egy zsidó ember beszélget, egy közös baráttal, aki elmondja nekik, hogy már csak hat hónapja van hátra az életéből.

– Mit tennél – kérdezi a férfi a katolikust – ha az orvosod szerint, már csak hat hónapod lenne hátra?

– Ó! – sóhajt a katolikus ember.

Az összes vagyonomat az egyháznak adnám, úrvacsorát vennék minden vasárnap, és rendszeresen, minden nap elmondanám az Üdvözlégyet.

– És te? – kérdezi a protestánst.

– Eladnék mindent, körbehajóznám a Földet, és nagyszerűen érezném magam!

– Hát te? – fordul a zsidóhoz.

– Én? Felkeresnék egy másik orvost!

Ez az intelligencia!

2012. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és szívesen fogadok még többet mert a fogalmazás jövőhét hétfőre kell.
2012. ápr. 11. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehát ez, amit mi írtunk, ezt átfogalmazod a saját szájízed szerint, - bevezetésnek és tárgyalásnak szerintem elmegy - és a befejezésnek pedig írhatsz arról, hogy te miért is akarsz intelligens ember lenni.

Azt is bele lehet még írni, aki nem annyira intelligens, de túl okosnak képzeli magát, attól óvakodni kell. Ő az a típus, aki a saját igazáért mindenkin keresztülgázol, ahogy mondják, nem ismer sem istent, sem embert, csak a saját egója irányítja.

Aki nem intelligens, nem tudja kordában tartani az érzelmeit. Sokszor a legközelebbi hozzátartozói szenvednek ezért a legtöbbet. / Lásd családon belüli erőszak, agresszív, italozó férj, szelíd, alázatos feleség, lelkileg megviselt gyermekek./

Az egyetemen általában pszichológiát is tanítanak, megtanítják a tanulókat, hogyan kell bizonyos élethelyzetekben megoldani a problémákat.


Itt találtam neked egy linket, itt találsz olyat, amit a dolgozatodhoz fel tudsz használni:

[link]


Itt pedig egy fórumot, ahol elég érdekes dolgokat fejtegetnek:

[link]


A lényeg az, hogy az intelligencia és a tudás nem kapcsolható össze: Tud intelligensen viselkedni az is, akinek nincs diplomája, de tiszteli embertársait és szereti saját magát.

Mert szerintem az is szerepet játszik, hogy ki mennyire tudja elfogadni magát. Ha valaki jól érzi magát a bőrében, kiegyensúlyozott, nyugodt életet él, akkor ezt az érzést valahogyan a külvilág felé is tudja továbbítani. Az ilyen ember közvetlen környezete is nyugodt, intelligens apa és anya mellett a gyermekek is harmonikus életet élhetnek.



Ezzel kapcsolatban van egy kínai bölcsesség, amiben sok igazság van, ezért a kedvenceim közé tartozik:


"Aki tud, és tudja magáról, hogy tud,

Az veszélyes, attól óvakodjatok!


Aki tud és nem tudja magáról, hogy tud,

Az bölcs, attól tanuljatok!


Aki nem tud, és tudja magáról, hogy nem tud,

Az okos, azt tanítsátok!


De aki nem tud, és nem tudja magáról, hogy nem tud,

Az pedig hülye, azt hagyjátok!"


Ennyit tudtam ebben a témában írni, talán segítségedre voltam.

Üdv: Ági

2012. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!