Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kombinatorikában van ilyen?

Kombinatorikában van ilyen?

Figyelt kérdés

Ha egy n elemű sokaságban az egyik elemből k1 darab azonos van, másikból k2 darab azonos és így tovább.

Ennek nincsen olyan neve mint a többi lehetőségnek? (permutáció, variáció, kombináció)


2012. ápr. 13. 16:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és az n-ből csak m darabot húzunk ki.
2012. ápr. 13. 16:56
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez egy ismétléses kombináció, ha a sorrend nem számít.
2012. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, az ismétléses kombináció, ha visszatevéssel húzunk. Tehát olyan mintha mindegyikből végtelen lenne. Nekem meg csak az kéne, hogy k1, k2 stb. legyen.
2012. ápr. 13. 21:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor fogalmazd meg pontosan, hogy mit szeretnél, mi van és mit húzol.
2012. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pl. ez egy halmaz elemei a;a;a;b;b;c és ebből mondjuk négyet kihúzni hányféleképpen lehet? Mindegy, hogy számít-e a sorrend, választhatsz.
2012. ápr. 13. 21:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Középiskolás anyagban NINCS ilyen.


Attól függ, mire kell. Ha középiskolás vagy, és valami házi féle, akkor valszeg gondolkodni kell, és valahogy ki lehet hozni a megoldást.


Ha egyetemista, akkor érdemes tovább keresned, hátha van ilyen képlet. Én nem találtam, de nem matek szakra jártam :)


Ha kiválasztunk akkor mindenképp benne kell legyen a nevében, hogy KOMBINÁCIÓ.

Ha sorba is van téve, akkor meg VARIÁCIÓ.

2012. ápr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Középiskolás vagyok és nem házi.

Köszönöm a választ, majd keresgélek vagy megpróbálom megoldani.

2012. ápr. 14. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó, arra tippelek, hogy erre nincs általános képlet.


Okosan szét kell szedni (valszeg jó sok) esetekre, és úgy ki lehet hozni.

2012. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Belenéztem egy valszám könyvbe és abban azt írják, hogy ezzel az esettel nem foglalkozunk. Úgyhogy valószínűleg igazad van, hogy nincs rá általános képlet (legalábbis ami rövid).

Végiggondoláshoz lusta vagyok.

2012. ápr. 14. 20:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!