Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A szénnek és a foszfornak...

A szénnek és a foszfornak miért 0 az oxidációs száma ezekben a molekulákban?

Figyelt kérdés
Szén-diszulfid (CS2), Foszfin (PH3) én az egyikben -3-t a másikban +4-t írtam, de a megoldásban nem ez van. előre is köszi
2012. ápr. 15. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

"Az oxidációs számok a redoxireakciók (lásd még: reakciók) során változhatnak meg."


Gondolom itt nincs redoxireakció.


Csak tippelek, de a CS2 szerintem kovalens kötéssel jön létre. (mint a H2O) És azért 0 az oxidációs szám.

PH3-nál ugyanez a helyzet.

2012. ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bongolo ***** válasza:

A wikipedia szerint a CS2-ben a kén -2-es oxidációs számú.


PH3: A hidrogénnek +1, ha nem fémmel alkot molekulát, ezért a foszfornak -3 kell legyen (mert az eredő 0, hisz semleges a PH3).


Hol volt, hogy mindkettő 0?

2012. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a villányi féle érettségi könyvben, a szürkében, a megoldást a kemavill honlapján néztem meg
2012. ápr. 16. 19:08
 4/5 anonim válasza:
Ennél a feladatnál én is gondolkodóba estem. Itt kötöttem ki . Szerintem is rosszul írta a megoldásban V.A. .
2012. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is elakadtam itt a Villányis megoldásnál, aztán végül rákerestem és ezt találtam:

a hidrogén nemfémekkel alkotott kovalens vegyületeiben általában +1 állapotú (pl. H2O, CH4,

HCl), kivétel a PH3 és a H2Te, ahol mindkét atom 0 oxidációs számú, mert EN-uk megegyezik.

Fémekkel alkotott hidridekben -1 oxidációs számú a hidrogén, mert kis elektronegativitású

atomhoz kapcsolódik (pl. NaH, LiAlH4).

2012. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!