Egy derékszögű háromszög átfogóját a hozzá tartozó magasság 6 cm és 9 cm-es részekre osztja. Határozd meg a derékszögű háromszög befogóit, a háromszögbe és a háromszög köré írt kör sugarát!


1. szóval fel akarom írni a befogótételt, de csak egy adatom van hozzá. ÖTLET? Előre is köszi :)


2012. ápr. 16. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, rendelkezésedre álló egy adatként az egyik ill. a másik befogó vetületének nagyságát értetted.

Az ötlet: gondold csak meg, mivel egyenlő a két vetület összege? :-)

2012. ápr. 16. 18:09
 2/4 A kérdező kommentje:
Jézusom, tényleg, nagyon köszi :)
2012. ápr. 16. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:

a^2=6*15 (befogótétel szerint)

a=9,48


a^2+b^2=c^2

9,48^2+b^2=15^2

b=11,62


ugye a befogótétel:

a^2=p*c

a magasság két részre osztja az átfogót, és a p rész az a oldallal szomszédos rész ugye

2012. ápr. 16. 18:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem is pont ezek jöttek ki :) köszi a válaszokat :)
2012. ápr. 16. 18:37