Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Geometria, sokszögek. Hogyan tudom kiszámolni?

1.Hogyan tudom meghatározni, hogy milyen konvex n szögről van szó, ha tudom, hogy belső szögeinek számtani középértéke 135°.

Keress kérdéseket hasonló témákban: házi feladat, sokszög, matematika, geometria

2012. ápr. 16. 18:14  Privát üzenet  

A válasz

számtani középérték ugye ez:

[link]

belső szögek összegére ez a képlet:

180(n-2)

Ekkor érvényes a kettőre hogy:

[180(n-2)]/n = 135

180n-360 = 135n

n=8

Tehát 8 szögről van szó.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2012. ápr. 16. 18:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

# 2/2Időpont 2012. ápr. 16. 18:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Erre a mátrix féle matematikai feladatra mi a megoldás? Ha képes valaki ezt kiszámolni az leírná nekem az eredményt légyszi?
Matekba hogy kell kiszámolni azt hogy ha van pl: a4egyenlő 100 a5egyenlő 150 és akkor menyi az a1 meg a a20 meg a d azaz hogy menyi vel nő vagy csökken? De ez csak egy plda volt...
Helo! Segítene nekem valaki kiszámolni? Köszönöm! Igazítsa a reakció rendszer FeSO4 + KMnO4 + H2SO4 -> Fe2 (SO4) 3 + MnSO4 + K2SO4 + H2O A sztöchiometriai aránya kénsavnak: .....
Hogyan tudom kiszámolni a sárga pont koordinátáit?
Hogy kell azt kiszámolni hogy mennyi a kocsi súlódása és a súrlódás súllyát?
Ezt h kell kiszámolni? (térfogat mérés)

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!