Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » S. O. s. Németfogalmazás a...

S. O. s. Németfogalmazás a húsvéti szünetről? ( holnapra kéne)

Figyelt kérdés
Kb. Ezzel a szöveggel: nálunk az a szokás, hogy húsvétpénteken böjtölünk. Ezenkívül még ezen a napon szoktunk tojást festeni és barkát díszíteni. A tojásokálltalában egyszínű pirosak, zöldek vagy kékek, 1-2 egyszerű mintával. A barkára nagyon sok díszt szoktunk( pl. Nyuszit, tojást) tenni. Szombaton 5- re körmenetre mentünk az egész családdal. Ezután elmegyünk a nYagybácsimhoz szentendrére. Itt először eszünk, majd beszèlgetünk. Az ennivaló idén is nagyon finom volt, ugyanis az unakanővérem nagyon jól főz. Ez volt az idei menü: főttsonka, tojás nagyon sok zöldség és természetesen kenyérből. Ezenkívül még volt nagyon finom diós sütemény szósszal. Ezután még késő estig maradtunk és beszélgettünk. Vasárnap a nagyimmal ebédeltünk a pesti onix étteremben. Majd hazavittük, mi pedig elmentünk moziba. A titanic című filmet néztük meg 3D-ben. Mindenkinek nagyon tetszett. Hétfő reggela kertben elrejtett ajándékaimat kerestem, sajnos a kutyámmal együtt. Szerencsére én voltam a gyorsabb. Ezután jöttek hozzánk locsolni. Délután lovagolni mentem. A szünet többi részét is lovaglással töltöttem, mert ez a kedvenc elfoglaltságom.
2012. ápr. 17. 17:05
 1/1 anonim válasza:

Ostern wird nicht an einem bestimmten Tag gefeiert, es fällt auf den ersten Sonntag nach dem Frühjahrsvollmond, meistens Ende März oder am Anfang April. Zu Ostern feiern wir die Auferstehung Christi. Ostern besteht aus zwei Feiertagen: aus dem Osternsonntag und dem Osternmontag. Am Sonntag bringt der Osterhase den Kindern kleinere Geschenke. Dazu müssen die Kinder aus Gras ein Nest bauen und der Hase legt Schokoeier und die anderen Geschenke in dieses Nest. Schinken, gekochte Eier und Kuchen kommen auf den Tisch.


Es ist schon eine lange Tradition, dass die Jungen die Mädchen am Montagmorgen begießen, damit sie nicht verwelken.


Dabei werden lustige Verse vorgetragen. Normalerweise werden die Mädchen mit fein duftendem Kölnischwasser bespritzt, aber in den Dörfern macht man es oft mit kaltem Brunnenwasser. Für die Begießung und für die guten Wünsche bekommen die Jungen. Man gibt meistens Ostereier, also farbige, manchmal künstlerisch bemalte Eier und Geld.

2012. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!