Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni nekem?...

Tudnátok segíteni nekem? (kísérlet. Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

az lenne a feladat,hogy írjuk le ennek a kísérletnek az eredményét:


Felteszünk egy edény vizet a tűzhelyre. Mi történik a forrás megindulásának pillanatában? Mennyi idő után indul be a forrás?


2012. ápr. 18. 17:39
 1/5 bongolo ***** válasza:
Akkor indul be a forrás, amikor megjelennek az első buborékok. Az időt meg meg kell mérned, szóval kezdj neki a konyhában.
2012. ápr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi vizet raksz fel, milyen lánggal melegíted...
2012. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
mondjuk 250 ml vizet és a legkisebb lángon
2012. ápr. 18. 17:49
 4/5 A kérdező kommentje:
és úgy értem mitől következik be a buborékolás?
2012. ápr. 18. 17:50
 5/5 bongolo ***** válasza:

A forrás halmazállapotváltozás. Ha sok hőt közölsz a vízzel, akkor először felmelegszik 100°C-ra, aztán ha még több hőt közölsz vele (tovább melegíted), akkor átalakul gáz halmazállapotúvá, vagyis gőzzé. Ez a gőz maga a buborék. Azért száll fel a felszínre, mert sokkal kisebb a sűrűsége, mint a víznek.


Hogy mennyi idő után indul be, azt tényleg mérd meg! Megkéred anyukádat, 10 perc alatt megleszel az egésszel.

2012. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!