Mechanika háziban valaki segíteni?

A 120mm hosszú 0,8mm átmérőjű acélhuzal 60N terhet tart. Mekkora húzófeszültség ébred a huzalban és mekkora a huzal fajlagos megnyúlása %-ban? Bármilyen elfogadható válaszokat várok privátba vagy akár kommentbe :)
2012. ápr. 19. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:

szigma=F/A=4F/pi*d^2.


szigma=E*epszilon, ebből megvan az epszilon, hiszen tudod hogy E=2,1*10^5 MPa.

2012. ápr. 19. 16:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy számolom, 119 Mpa és 0,57 mikron lesz az eredmény, tehát a köracél röhögve kibírja a terhet.
2012. ápr. 19. 16:19
 3/5 A kérdező kommentje:
igen ezeket értem. de mi az h %-ban? én %ban hogy tudom meg? én is h számoltam epszilon=56,869 ennek mértékegysége pedig mm?
2012. ápr. 19. 17:23
 4/5 A kérdező kommentje:
bocsánat. epszilon= 56,869*10^5
2012. ápr. 19. 17:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát 0,57 ezrelék, nem mikron.
2012. ápr. 20. 13:06