Gabi három nap alatt olvasott el egy könyvet.Hétfőn elolvasta a könyv negyed részsét kedden 49 oldalt szerdán olvasta el a könyv megmaradt részét, ami a teljes könyv 49%-a.

A,Hány oldalas volt a Gabi által elolvasott könyv?-levezetéssel ha kérhetném-

B,Hányszorosa a szerdán elolvasott oldalak száma a hétfőn elolvasott számnak?-itt is levezetés-



2012. ápr. 19. 15:01
 1/4 anonim válasza:
nem a könyv 40%-a?
2012. ápr. 19. 15:25
 2/4 anonim válasza:

Mert ha igen, akkor:


A)A könyv 1/4 része a könyv 25%-a.


legyen az oldalak száma x


0,25x+49+0,4x=x

0,65x+49=x /-0,65x

49=0,35x /:0,35

x=140


Tehát 140 oldalas volt a könyv.


B)szerdán a könyv 40%-át olvasta el:

140*0,4=56


hétfőn:

140*1/4=140/4=35


56/35=1,6


Tehát 1,6-szorosa a szerdán elolvasott oldalak száma a hétfőn elolvasott oldalak számának.



Ha mégis 49% akkor nem lesz egész szám az oldalak száma. Amúgy ez egy felvételi feladat azt hiszem, onnan gondolom, hogy 40%:D

2012. ápr. 19. 15:34
 3/4 A kérdező kommentje:
de bocsi a 40%
2012. ápr. 19. 15:54
 4/4 A kérdező kommentje:
aha ez a tanárunk hepója h már végeztünk az idei tananyagal és ideje a felvételivel foglalkozni...
2012. ápr. 19. 16:03