Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Történelem évfolyam dolgozatot...

Történelem évfolyam dolgozatot fogunk írni nagyjából 1 hónap múlva.11. es anyagból lesznek a kérdések,2 témazáró jegynek felel meg. Hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés
Nagyjából 216 oldalt kellene átnyálazni ezalatt az idő alatt. Esetleg valamilyen tippek, vázlatok, bármi, amit fellehetne használni? Vagy hogyan kéne nekiállnom? Mindenképpen jóra akarom megírni.(nálam ez 4-est jelent)

2012. ápr. 22. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Oszd be az idődet, minden napra jusson valami, amit megtanulsz (és tényleg megtanulsz, nem bemagolsz). Olvass utána könyvtárban, neten érdekességeknek, és legyen valaki, aki segít és jó töriből. Hidd el, hatásos. Unokaöcséméknek én segítek töriből magyarból és földrajzból, ezek az erősségeim, és jobban meg tudják így tanulni kis felügyelettel és segítséggel, társasággal az anyagot, mint egyedül, rövidebb idő alatt. Ne szégyelld, idősebb családtag, aki ért hozzá, segítsen, magyarázza el ő neked. Akár régi általános iskolai tanár is jó lehet, ha jó vele a kapcsolatod vagy ott éltek még.
2012. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze egyedül is meg lehet tanulni, de könnyebb egy kis segítséggel.
2012. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és tölts ki teszteket (akár érettségi feladatsorok odavágó részei is lehetnek), játssz történelmi műveltségi játékot a neten, van pl. kvízparton is. Ez is segíthet :)
2012. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez a kvízpartos dolog egész jó ötletnek tűnik.
2012. ápr. 22. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:
(Persze ne ezzel teljen az 1 hónap, de egy kis ellenőrzésnek és önigazolásnak jó :))
2012. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem olvasd el a könyvet és a 11.-es jegyzetet kezdd el tanulni! Az kb 50 oldal lehet és abban csak a lényeg van benne. A könyv csak kiegészítés lenne.
2012. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lehet érettségi alapján, de mint a többi tárgyból is, töriből is a fele nem kell az anyagrésznek (legalábbis érettségin!!)

Talán segít, ha először és alaposabban a 11es anyaghoz tartozó érettségi témaköröket nézed át :) Nem mondta a tanár, hogy milyen típusú feladatlapot kaptok? Vagy csak szimplán kérdések, és akkor válaszolj? Mert ha érettségi tipusút írtok, akkor a kis kérdések források alapján lesznek megadva. Ha történelem atlaszt használhattok, akkor tanulás mellett mindenképp nyálazd az atlaszt is! Hidd el óriási segítség, ha tudod, mit hol keress :)

2012. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Mi holnap írjuk és azt mondta a tanár,hogy egyszer olvassuk át rendesen amit lediktált és bőven elég ,mert nagyon sok forrás elemzés lesz benne.Ahhoz is kell egy alap tudás..de nem olyan lesz mint egy tz,azt mondta.

( én nulladikban kezdtem és most vagyok 10.es)

2012. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a tizenkilencedik század?
2017. máj. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!