Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi erre a feladatra a megoldás?

Mi erre a feladatra a megoldás?

Figyelt kérdés
[link]
2012. ápr. 22. 21:29
 1/5 bongolo ***** válasza:

A t szerinti parciális deriváltat az összetett függvény deriválási szabályai szerint tudod kiszámolni:


W't = 1/2·10t/√(9r²+9s²+5t²)


Mivel x és y nincs a függvényben, az azok szerinti parciális deriváltak 0-ák.

Ha viszont x és y helyett r és s szerint kellene deriválni, csak elírtad, akkor azokat is teljesen hasonlóan lehet kiszámolni. Szólj, ha az kellene, de nem megy.

2012. ápr. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szia köszi, nem írtam el ez a feladat így néz ki :)
2012. ápr. 23. 08:49
 3/5 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy a t-s amit leírtal eredményt sem fogadja el :S ugyhogy az sem jo :S
2012. ápr. 23. 08:52
 4/5 bongolo ***** válasza:

Pedig annyi az.


Ezek szerint a megoldást program értékeli ki? Lehet, hogy nem szereti, ha nincs leegyszerűsítve, amit le lehet egysze√űsíteni. Csak azt írtam, hogy 1/2 -szer 10, ami persze 5, úgyhogy lehet, hogy így kell beírni:


5t/√(9r²+9s²+5t²)

2012. ápr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia :) igen ezeket a feladatokat program értékeli ki, onnan tudom rögtön hogy helyes e a válasz vagy sem. És igen így már el is fogadta. köszönöm :D
2012. ápr. 23. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!