Számold ki a kúp térfogatát, ha A : Aa = 18 : 5, ahol A-a kúp felszíne, Aa-az alapkor felszíne. A magassága pedig 12 cm.

2012. ápr. 23. 16:42
 1/2 BKRS ***** válasza:

r legyen az alapkor sugara, b a palast alkotoja.

r^2+12^2 = b^2

A = r^2*Pi + r*Pi*b

Aa=r^2*Pi

A/Aa = (r^2*Pi +r*Pi*b)/(r^2*Pi) = 1 + b/r = 18/5

b/r = 13/5

b = 13r/5


r^2+12^2 = b^2

r^2+12^2 = (13r/5)^2

12^2 = r^2*144/25

r=5


V=r^2*Pi*m/3 = 25*Pi*12/3 = 100*Pi = 314 (cm2)

2012. ápr. 23. 16:59
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon kosziii...
2012. ápr. 23. 17:23