Sos! Van egy 2 kg-os medicil labda, amit ha feldobunk 2m/s a sebessége. Milyen magasra repült?

ha az segít éppen az energiát vesszük..nem elég az eredmény képlet is kellene.. valaki értelmesen letudná írni? :)
2012. ápr. 24. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 24. 19:26
 2/4 bongolo ***** válasza:

Kezdeti mozgási energia:

Em = 1/2·m·v²

A végén csak helyzeti lesz, amikor felér a legmagasabb pontra. Legyen ez a magasság h:

Eh = m·g·h


Em = Eh

1/2·m·v² = m·g·h

A tömeg kiesik

h = √(v²/(2g))


g=10m/s²-tel számolva:

h = √(2²/20) = √(1/5) = 0,447

vagyis 44,7 centire.


Mivel a tömeg nem számított, egy ping-pong labda is ilyen magasra ment volna 2 m.s kezdősebességgel. Persze ahhoz kevesebb energia kell...

2012. ápr. 24. 19:29
 3/4 bongolo ***** válasza:

Brrr... hogy miért vontam gyököt belőle, nem tudom...


Bocs...

2012. ápr. 24. 19:30
 4/4 bongolo ***** válasza:

Szóval helyesen:


A tömeg kiesik

h = v²/(2g)


g=10m/s²-tel számolva:

h = 2²/20 = 1/5 = 0,2

vagyis 20 centire.

2012. ápr. 24. 19:31