Mennyi idő alatt nyom fel egy 2570W-os szivattyú 800 l vizet 45m magasra?


2012. ápr. 24. 21:06
 1/3 BKRS ***** válasza:

800l viz, az 800kg

A potencialis energiaja: m*g*h=800*45*9,81 = 353 160kg*m2/s2

Ezt 2570 kg*m2/s3

353160/2570 s = 137,4 s alatt nyomja fel

ami 2 perc 17,4s

2012. ápr. 24. 22:27
 2/3 anonim ***** válasza:

m= 800 l =800kg

h= 45 m

P= 2570 W


W=mgh= 800*10*45=3,6*10^5

W=P*t

t=W/P= 3,6*10^5 / 2570 = 140s=2,33 min

2012. ápr. 26. 11:48
 3/3 anonim ***** válasza:
jajbocs első válaszoló én g=10 m/s^2tel számoltam te meg g=9,81m6s^2 tel.. hát van egy kis eltérés..
2012. ápr. 26. 11:50