Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nos, ez matek, szorgalmi? Jól...

Nos, ez matek, szorgalmi? Jól csináltam? Illetve segítesz?

Figyelt kérdés

Feladat: egy háromszög külső szögeinek aránya 3:4:5, a leghosszabb oldala 20 cm. Mekkora a legrövidebb oldalának a hossza?


Szerintem úgy kell kezdeni, hogy meghatározom a külső szögeket, ezek ugye 90,30 és 60 fokok, mivel a 360-at el kell osztani 12-vel, az lesz 1 egység, és ugye abból lehet. 1 egység 30 fok, tehát a három szög már meg is van. mivel az egyik külső 90, így az egyik belső is 90 lesz, vagyis derékszögű. és ugye így már meg is lehet szerkeszteni.ugye az átfogó lesz a 20 cm, nos én lekicsinyítettem, az átfogó 4 cm lett. az ugye jó méretarány, hogy 1:5? mivel azt írtam. nos, kész is, a másik két belső ugye 60 és 30 fok lett. a másik két oldal hossza(lekicsinyítve) 2 cm és 3,5. felnagyítva pedig 17,5 és 10 cm lesz. tehát a legkisebb oldal 10 cm.:) jól csináltam?



2012. ápr. 24. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem azért, de megszerkesztetted?: D ezt számításokkal kell végezni...

v ez hanyadik osztály?

2012. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hét. oké, meg lehetne számításokkal, de ez hamarabb megvolt.>.<
2012. ápr. 24. 21:19
 3/11 A kérdező kommentje:
de amúgy jó?
2012. ápr. 24. 21:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően jól csináltad, de ezt kiszámolni kell, nem szerkesztés után lemérni.


Ez egy 30-60 fokos derékszögű háromszög. Amiben az az érdekes, hogy ez éppen egy szabályos háromszög fele.


Rajzolsz egy szabályos háromszöget, az egyik magasságot behúzod, és így két fél háromszöget kapsz, ami éppen 30-60-90 fokos.


A félbevágás miatt, az egyik oldal "a",a másik "a/2"


Vagyis a kérdésre a válasz az, hogy 10.

A szerkesztés az nem minősül bizonyításnak, úgyhogy egy matekversenyen nem nagyon kapnál rá pontot.

De ha más nem jut eszedbe, az is jobb a semminél :)


A harmadik oldal meg Pithagorasz-tételből gyök(300), de ezt nem kérdezték.

2012. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

gyorsabb volt, de a matekba ne így gondolkodj. itt sose tudok hajszálpontosan lemérni. ezért kell számolni : D

(ha érettségin ilyet csinálsz, talán adnak rá 2 pontot, meg megállapítottad a belső szögeket)

2012. ápr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hm, ez eszembe se jutott.:D köszi.:)


azért utálom a matekversenyeken a geometriát, viszont az algebrát nagyon-nagyon szeretem! :) illetve a dolgozzuk ki és írjunk le mindent is! :)

2012. ápr. 24. 21:24
 7/11 anonim ***** válasza:
A szerkesztés matekversenyen egy dologra jó. Ha nem jut eszedbe semmi, akkor megszerkeszted leméred, és lesz egy tipped, hogy kb mit kell kihozni.
2012. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
amúgy még soha nem szerkesztettem matekversenyen, pedig mindig van nálam körző.:) és szokták általában engedni. :)
2012. ápr. 24. 21:28
 9/11 A kérdező kommentje:
amúgy az a magasságvonal tengely, szögfelező merőleges és oldalfelező merőleges is, ugye?
2012. ápr. 24. 21:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, szabályos háromszögben mind a három egybeesik.
2012. ápr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!